Strona główna
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 19 Listopada 2018
- Imieniny: Seweryna, Elżbiety, Maksyma
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Sonda internetowa
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11441583
-
- -
Koncert w podziękowaniu za Niepodległość

Koncert w podziękowaniu za Niepodległość

data dodania: 2018.11.16

Prezydent Miasta Żyrardowa, Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Żyrardowie zapraszają w niedzielę, 25 listopada, o godzinie 20:00 na koncert dziękczynny z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej »
100 lat Polsko!

100 lat Polsko!

data dodania: 2018.11.13

11 listopada 1918 r., dokładnie sto lat temu, Rzeczypospolita Polska powróciła jako niepodległe państwo na mapę Europy i świata, po 123 latach niebytu, zaborów, przelanej krwi, czekania, nadziei, walki i cierpienia. Przedstawiamy relację z miejskich obchodów tej wyjątkowej dla naszego kraju rocznicy.

więcej »
Trening syren alarmowych

Trening syren alarmowych

data dodania: 2018.11.13

W środę, 14 listopada br., między godz.  9.00 a 14.00, przeprowadzony zostanie trening działania syren alarmowych, wchodzących w skład miejskiego systemu ostrzegania i alarmowania. Ponieważ będzie to wyłącznie test sprawności działania systemu, prosimy o niereagowanie na emitowane sygnały.

więcej »
100 pytań na 100-lecie odzyskania niepodległości- konkurs w SP Nr 1

100 pytań na 100-lecie odzyskania niepodległości- konkurs w SP Nr 1

data dodania: 2018.11.13

Międzyszkolny turniej historyczny „100-lecie niepodległości. Historia Polski w latach 1918-2018” został zorganizowany przez nauczyciela historii Mariusza Szewczyka w Szkole Podstawowej Nr 1, by upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas turnieju obowiązywała nadrzędna zasada „Cieszymy się naszym świętem”. Choć nie zabrakło zaciętej rywalizacji, dla uczestników konkurs był przede wszystkim świetną zabawą.

więcej »
Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

data dodania: 2018.11.08

W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości żyrardowskie przedszkola i szkoły podstawowe włączają się jutro w akcję „Rekord dla Niepodległej” zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja adresowana jest do wszystkich przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w kraju i za granicą, a odbędzie się w piątek, 9 listopada, o godzinie 11:11. W Żyrardowie akcja ,,Rekord dla Niepodległej” odbędzie się na terenie placówek bądź boisk szkolnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 planują bić rekord dla Niepodległej na Placu Jana Pawła II. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie rozdawać będą przechodniom kotyliony i zachęcać do wspólnego śpiewania pieśni legionowych.

więcej »
Żyrardów do hymnu dla Niepodległej

Żyrardów do hymnu!

data dodania: 2018.11.07

Żyrardów bierze udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź 11 listopada, o godzinie 12.00, na Plac Jana Pawła II i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

więcej »
Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva

Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva

data dodania: 2018.11.07

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie mają zaszczyt zaprosić na koncert ,,Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

więcej »
Odbierz i wywieś polską flagę

Odbierz i wywieś polską flagę

data dodania: 2018.11.07

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,  Prezydent Żyrardowa zaprasza mieszkańców po bezpłatny odbiór flag, które będą rozdawane w najbliższy czwartek i piątek (8 i 9 listopada)w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa, w godz. 8:00-16:00, aż do wyczerpania ich zapasów.

więcej »
Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów - wernisaż prac

Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów - wernisaż prac

data dodania: 2018.11.06

W sobotę, 10 listopada, o godz. 16.00 w Resursie odbędzie się wernisaż prac powstałych podczas warsztatów ceramicznych, zorganziowanych przez Centrum Kultury w Żyrardowie w ramach projektu „Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów”.

 

więcej »
Dzień Kina Polskiego w Kinie Len

Dzień Kina Polskiego w Kinie Len

data dodania: 2018.11.06

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy dzień dla rodzimej kinematografii, który przypada właśnie 11 listopada. Otóż w tym roku kino polskie obchodzi 110. urodziny. Kino Len Żyrardów, należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, włącza się w obchody tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji Kino Len przypomni niezwykły film pt. „Dolina Issy” w reżyserii Tadeusza Konwickiego, który jest ekranizacją dzieła Czesława Miłosza o tym samym tytule.

więcej »
Nasza historia zachowana w pamięci

Nasza historia zachowana w pamięci

data dodania: 2018.10.30

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa serdecznie zaprasza na wykład Pana Andrzeja Góralskiego pt.: „ Żyrardowska droga ku niepodległości” w dniu 6 listopada br. o godz. 16.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Mostowej 1.

więcej »
Razem kwestujmy na rzecz zabytkowych nagrobków

Razem kwestujmy na rzecz zabytkowych nagrobków

data dodania: 2018.10.30

Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa, ks. Adam Bednarczyk Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz Jacek Czubak Prezes Stowarzyszenia ,,Fabryka Feniksa” serdecznie zapraszają do udziału w dwunastej edycji akcji ,,Ratujmy naszą historię od zapomnienia”, której celem jest zbiórka pieniędzy na renowację najstarszych nagrobków znajdujących się na żyrardowskiej nekropolii.

więcej »
Gminny Program Rewitalizacji coraz bliżej…

Gminny Program Rewitalizacji coraz bliżej…

data dodania: 2018.10.30

Pojęcie rewitalizacji staje się coraz bliższe mieszkańcom Żyrardowa. W ostatnim czasie Rada Miasta Żyrardowa podjęła dwie istotne uchwały dotyczące rewitalizacji:  30 sierpnia 2018 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i rewitalizacji, a 11 października 2018 r. odnośnie przystąpienia do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji. Niemniej jednak sprawy związane z rewitalizacją nie dzieją się tylko na poziomie Urzędu Miasta i Rady Miasta. Skuteczna rewitalizacja prowadzona jest dla ludzi i z udziałem ludzi, dlatego w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych realizowane są działania zachęcające mieszkańców obszaru rewitalizacji do włączenia się w życie społeczne swojego miejsca zamieszkania.

więcej »
Żyrardów dla Niepodległej!

Żyrardów dla Niepodległej!

data dodania: 2018.10.29

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza do udziału w miejskich obchodach z okazji Święta Niepodległości w dniach 10 – 11 listopada. Świętowanie rozpoczynamy w sobotę wieczorem koncertem Orkiestry Sinfonia Viva w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia. W niedzielę spotykamy się na Placu Jana Pawła II o godz. 11.40, gdzie w samo południe zaśpiewamy Hymn Państwowy, włączając się w ogólnopolską akcję ,,Niepodległa do hymnu" zainicjowaną przez Biuro Programu ,,Niepodległa". Tym podniosłym akcentem zainaugurujemy w Żyrardowie obchody Święta Niepodległości, które potrwają do późniego wieczora. Zapraszamy!

więcej »
Tymczasowa organizacja ruchu

Tymczasowa organizacja ruchu

data dodania: 2018.10.29

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniach 31 października i 1 listopada 2018 roku zostaną wprowadzone  zmiany w organizacji  ruchu drogowego w ulicach sąsiadujących z cmentarzem parafialnym w Żyrardowie.

więcej »
Konsultacje projektów uchwał

Konsultacje projektów uchwał

data dodania: 2018.10.29

Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.), które prowadzą działalność statutową na terenie gminy Żyrardów - do udziału w konsultacjach projektów uchwał dotyczących przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na 2019 r. oraz projektu uchwały w sprawie Programu Współpracy Miasta Żyrardowa z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2019.

więcej »
Darmowa komunikacja miejska 1 listopada

Darmowa komunikacja miejska 1 listopada

data dodania: 2018.10.29

Zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa, w dniu Wszystkich Świętych mieszkańcy naszego miasta będą mogli podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej.1 listopada obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy.

więcej »
Pierwsza Dama z wizytą Żyrardowie

Pierwsza Dama z wizytą w Żyrardowie

data dodania: 2018.10.29

W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie gościli niecodzienną osobistość. Na specjalne zaproszenie dyrektor  Mirosławy Barańskiej i germanistki Anny Kamińskiej-Woźniak, lekcję języka niemieckiego poprowadziła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

więcej »
Uczniowie z Żyrardowa współpracują z naukowcami w projekcie „Szkoła bliżej nauki”

Uczniowie z Żyrardowa współpracują z naukowcami w projekcie „Szkoła bliżej nauki”

data dodania: 2018.10.24

Samorząd z Żyrardowa stawia na projekty badawcze, lekcje pełne eksperymentów i współpracę uczniów z naukowcami. Zaczął się drugi rok projektu „Szkoła bliżej nauki”, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. Bierze w nim udział 38 szkół z Warszawy i mazowieckich gmin, ponad 160 nauczycieli i prawie 2000 uczniów.

więcej »
Dzień Seniora w Klubie „Złoty Wiek”

Dzień Seniora w Klubie „Złoty Wiek”

data dodania: 2018.10.24

23 października członkowie Klubu „Złotego Wieku” uroczyście uczcili Światowy Dzień Seniora. Coroczna zabawa tradycyjnie została zorganizowana w Sali klubowej Centrum Kultury. Wieczór wypełniły nie tylko rozmowy i wspólne planowanie, ale przede wszystkim zabawa przy tanecznej muzyce i suto zastawionych stołach.

więcej »
Uczniowie ,,Szóstki" dla Niepodległej

Uczniowie ,,Szóstki" dla Niepodległej

data dodania: 2018.10.24

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie organizuje cykl wydarzeń związanych z realizacją projektu „Niepodległa”, w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Uczniowie klas 5, 6, 7, 8 oraz 3 gimnazjum wzięli udział w wycieczkach do Warszawy.  Zwiedzili z przewodnikiem Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Łazienki Królewskie oraz Muzeum Historii Polski.

więcej »
Forum Pożytku Publicznego

Forum Pożytku Publicznego

data dodania: 2018.10.23

Dnia 18 października br. w żyrardowskiej Resursie odbyło się coroczne FORUM POŻYTKU PUBLICZNEGO poświęcone współpracy między Sektorem Pozarządowym a Samorządem Miasta. W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 osób, reprezentujących 32 organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców naszego Miasta.

więcej »
CodeWeek w Trójce

CodeWeek w Trójce

data dodania: 2018.10.23

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie 15 października br. wzięli udział w międzynarodowej akcji EU CodeWeek. Europejski Tydzień Kodowania. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą, a jego głównym celem jest promocja programowania i szkolenie umiejętności cyfrowych wśród uczestników.

więcej »
Kantor to obiekt piękny, lecz trudny

Kantor to obiekt piękny, lecz trudny

data dodania: 2018.10.23

Kapelusz i buty – w taki sposób można określić to, co powstaje w zabytkowym Kantorze. Pierwszy etap działań remontowych obejmuje budowę dachu wraz z najwyższym stropem oraz zabezpieczenie i odwodnienie fundamentów. Prace remontowe na dachu zabytkowego kantoru zbliżają się ku końcowi. Obiekt objęty jest najsilniejszą ochroną prawną, jaką może zagwarantować polski system prawny. Każdy krok, jaki podejmuje ekipa remontowa musi nastąpić pod okiem konserwatora zabytków.

więcej »
I Festiwal Smaków Food Trucków w Żyrardowie!

I Festiwal Smaków Food Trucków w Żyrardowie!

data dodania: 2018.10.23

Food trucki z całej Polski oraz dania kuchni z różnych stron świata już w najbliższy weekend, 27 i 28 października, po raz pierwszy w historii imprezy, zawitają na Plac Jana Pawła II. Na gości czekać będą miejsca siedzące i dobra muzyka, a przede wszystkim mnóstwo pyszności.

więcej »
Kolejne trasy rowerowe oddane do użytku

Kolejne trasy rowerowe oddane do użytku

data dodania: 2018.10.22

Zakończyła się budowa kolejnych tras rowerowych, które powstają w naszym mieście przy udziale środków unijnych w ramach I etapu projektu, mającego na celu redukcję emisji zanieczyszczeń powietrza. Tym razem oddane zostały do użytku  trasy w ulicach: Wyspiańskiego, POW i Radziwiłłowskiej.  W dniu 15 października br. odbył się odbiór końcowy robót.

więcej »
„Czerwoniak” z patronatem UKSW

„Czerwoniak” z patronatem UKSW

data dodania: 2018.10.21

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego popularnie nazywanego "Czerwoniakiem" będą mogli skorzystać z wiedzy wykładowców UKSW z zakresu biologii i nauk o środowisku. W zeszły czwartek w Resursie podpisano stosowne porozumienie w tej sprawie.

więcej »
Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Bezpłatne warsztaty dla rodziców

data dodania: 2018.10.19

Stowarzyszenie na Rzecz Psychoprofilaktyki Intra" zaprasza na bezpłatne zajęcia dla rodziców. Realizowany projekt jest współfinansowany przez Miasto Żyrardów. Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 7-16 lat, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę nt. komunikacji i budowania relacji z dzieckiem podczas krótkich warsztatów.  Zajęcia będą prowadzone przez znakomitego specjalistę p. Agnieszkę Hirny.

więcej »
Zaplecze przy ,,Orliku” już służy sportowcom

Zaplecze przy ,,Orliku” już służy sportowcom

data dodania: 2018.10.18

Zakończyła się budowa obiektu będącego zapleczem do boiska sportowego ,,Orlik” przy ul. Jasnej. W nowym budynku znajdują się szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla sędziów oraz pomieszczenia sanitarne dla zawodników i kibiców. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem ulokowano stojak na rowery.

więcej »
Zachęcamy do udziału w badaniach na temat obszaru rewitalizacji

Zabieramy opinie na temat obszaru rewitalizacji

data dodania: 2018.10.18

Powodzenie kompleksowej polityki rewitalizacyjnej w Żyrardowie wymaga ciągłego zaangażowania wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych i jednostek miejskich. W naszym mieście szerokie i skrupulatne podejście do tej tematyki jest możliwe dzięki udziałowi Żyrardowa w konkursie Modelowej Rewitalizacji Miast, w ramach którego realizowany jest projekt „Rewitalizacja Miasta  Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych”.

więcej »
Budynek OSP nabiera blasku

Budynek OSP nabiera blasku

data dodania: 2018.10.17

Po tym jak Miasto Żyrardów przekazało OSP Żyrardów zakupioną przy ulicy Sławińskiego 6 nieruchomość, ochotnicy natychmiast rozpoczęli prace porządkowe. Kilka tygodni temu strażacy pozyskali od kilku prywatnych sponsorów pieniądze, które umożliwiły wykonanie i montaż tablic informacyjnych, instalację oświetlenia przed głównym budynkiem, a ostatnio firma „Blachotrapez” przekazała jednostce bardzo dobrej jakości materiał, którym zostanie zastąpione wysłużone pokrycie dachowe.

więcej »
Zadbaj o powietrze i domowy budżet

Zadbaj o powietrze i domowy budżet

data dodania: 2018.10.17

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rządowego projektu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 19 października br. (piątek) o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Jasnej 11. Podczas prelekcji mieszkańcy poznają założenia programu, z którego można otrzymać do 90% dotacji na ocieplenie budynku jednorodzinnego, wymianę poszycia dachowego, wymianę kotłów czy montaż odnawialnych źródeł energii.

więcej »
Zgromadziliśmy ponad 100 mln. zł na miejskie inwestycje!

Zgromadziliśmy ponad 100 mln. zł na miejskie inwestycje!

data dodania: 2018.10.16

Podpisana w poniedziałek przez p.o. Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego umowa o dofinansowanie projektu mającego na celu rozwój mobilności miejskiej dotyczy 34,7 mln. zł. To rekordowa pula pieniędzy, jeśli chodzi o wielkość pozyskanych przez Żyrardów dotacji zewnętrznych, dotyczących jednego projektu. Warto przy tej okazji podkreślić, że efektywne pozyskiwanie przez Miasto środków zewnętrznych przekłada się wprost na rekordowo wysoki poziom budżetu miasta, który w tym roku po stronie dochodów zamknie się kwotą przekraczającą 230 mln. zł, czyli ponad dwukrotnie wyższą niż w roku 2014.

więcej »
Rekordowe dofinansowanie na inwestycje infrastrukturalne

Rekordowe dofinansowanie na inwestycje infrastrukturalne

data dodania: 2018.10.16

Do Żyrardowa trafi 34,7 mln. zł wsparcia unijnego na rozwój mobilności miejskiej na terenie gmin Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Dzięki środkom unijnym powstaną nowe parkingi P&R, ścieżki rowerowe, zakupione zostaną nowe autobusy i wdrożony będzie Inteligentny System Transportowy. W poniedziałek, 15 października br., Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa podpisał z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę o dofinansowanie projektu. To największa jak dotąd kwota dofinansowania pozyskana przez Miasto.

więcej »
Zakończyła się budowa komunalnego budynku mieszkalnego

Zakończyła się budowa komunalnego budynku mieszkalnego

data dodania: 2018.10.16

Przy ul. Waryńskiego 42 powstał komunalny budynek mieszkalny, pierwszy taki budynek w blisko trzydziestoletniej historii samorządu. To inwestycja ukierunkowana na poprawę sytuacji mieszkaniowej wielu żyrardowian, wyznaczająca kierunek rozwoju komunalnych zasobów Miasta, mająca na celu zaspokojenie jednej z najważniejszych potrzeb mieszkańców. Już niebawem 43 rodziny otrzymają klucze do nowych mieszkań, zwalniając tym samym dotychczas zajmowane lokale komunalne. W poniedziałek, 15 października, miał miejsce odbiór techniczny nowo wybudowanego obiektu. W kolejnym etapie budynek zostanie rozbudowany od strony ul. Jasnej.

więcej »
Kolejne nowe parkingi w 2019 roku

Kolejne nowe parkingi w 2019 roku

data dodania: 2018.10.16

W przyszłym roku w naszym mieście powstaną dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Na mocy umowy podpisanej 11 października br. pomiędzy Miastem Żyrardów a firmą Procerbud z Kobyłki, przy ul. Kolejowej i Placu Piłsudskiego pojawi się łącznie 177 miejsc parkingowych dla samochodów i 40 dla rowerów.

więcej »
Powstanie świetlica osiedlowa na os. Leśna

Powstanie świetlica osiedlowa na os. Leśna

data dodania: 2018.10.16

W przyszłym roku, przy ul. Poprzecznej, w sąsiedztwie placu zabaw i boisk sportowych  powstanie nowy obiekt użyteczności publicznej z przeznaczeniem na zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz spotkania i integrację społeczności lokalnej. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę sygnalizowaną przez mieszkańców części miasta położonej za torami.

więcej »
Dzień Edukacji Narodowej w Żyrardowie

Dzień Edukacji Narodowej w Żyrardowie

data dodania: 2018.10.16

W dniu 15 października 2018 r. odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, na które zaproszono przedstawicieli żyrardowskiej oświaty, w tym dyrektorów i nauczycieli miejskich jednostek oświatowych, a także emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

więcej »
To był ich dzień

To był ich dzień

data dodania: 2018.10.15

Żyrardowscy Seniorzy w sobotę, 13 października br., uroczystym balem w Resursie uczcili swoje święto. Wydarzenie było też okazją do wręczenia odznaczeń i gratulacji zasłużonym członkom Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

więcej »
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

data dodania: 2018.10.12

Dziś w większości szkół świętowany jest Dzień Edukacji Narodowej, przypadający na niedzielę, 14 października. Z tej okazji Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa kieruje do nauczycieli i wszystkich pracowników miejskich placówek oświatowych wyrazy szacunku i uznania oraz najserdeczniejsze życzenia.

więcej »